Údolie vlkov 1, 2 , 3

12.00 

Benzoniová Juliette
Remedium
1996

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 69/02 Kategória:

V neistom a nepokojnom Paríži za vlády Karola X. vypukne v roku 1827 veľký škandál. Bankár Granier de Berny po návrate z plesu zavraždí manželku a sám spácha samovraždu. Taká je aspoň oficiálna verzia, ktorej neveria najbližší priatelia ani ich jediná dcéra, mladučká a krásna Hortense. Okolnosti jej však nedoprajú, aby sa dozvedela pravdu a pomstila sa vrahovi, pretože ihneď, ako pochová rodičov, musí na kráľov rozkaz opustiť Paríž. Odchádza na pochmúrny schátralý hrad k svojmu strýkovi – markízovi de Lauzargues a cestou ju sprevádza nevysvetliteľný strach.

Rodinné sídlo predkov Hortense de Lauzargues sa týči nad auvergneskými lesmi, v ktorých sa ešte stále preháňajú vlci. Vlčie zákony vládnu aj na starom hrade. Prinútia ju, aby odtiaľ utiekla a zanechala tam svoju zakázanú lásku Jeana, zrodenú z tajomstiev tmavých hôr. Po ťažkých skúškach prichádza Hortense do Paríža. V horúčkovitej atmosfére znovu nadobúdanej slobody sa tu všetci oddávajú nespútaným radovánkam a zabúdajú na absolutizmus roku 1829. Hortense sa stretáva s dávnou priateľkou Féliciou, ktorá sa medzitým stala grófkou Morsiniovou, a pomáha jej pátrať po záhadne zmiznutom bratovi. Pomôže Hortense táto zásadná zmena života odhaliť záhadu smrti jej rodičov?

Hortense de Lauzargues je očarujúcou a bohatou dedičkou rodiny bankárov, ktorí zomreli za tajomných okolností. Ocitla sa v situácii, keď musí vzdorovať beznádeji, a čeliť intrigám feudálneho hradného pána. Osud ju nakoniec pripraví o manžela, za ktorého sa vydala z donútenia. Jej srdce patrí inému. Túži po Jeanovi, vodcovi vlkov, odkedy sa s ním stretla v okoli Lauzargues. Potom, čo ušla zo znesváreného vidieka, celkom ju pohltil vír revolučných udalostí roku 1830 v Paríži. Púšťa sa do boja, aby ochránila svoje dieťa, a po boku dávnej priateľky Felície, grófky de Morsini, spoločne broja proti vtedajšej moci.