Banská Štiavnica – perla slovenských miest

5.00 

Vladimír Bárta
Vladimír Barta
VYDAVATEĽSTVO AB ART press
2008
POČET STRÁN 64

1 na sklade

Katalógové číslo: 19701 Kategórie: ,

Najkrajšia obrazovo-textová kniha aká doteraz vyšla o meste zapísanom do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vyniká moderným grafickým riešením, v ktorom sa vhodne prelínajú fotografie s textami o najkrajších prírodných a kultúrnych pamiatkach Banskej Štiavnice. Upútajú aj historické, kolorované i čiernobiele fotografie zo starých pohľadníc, máp a z iných archívnych materiálov pri porovnaní so snímkami súčasnými. Autori sa neuspokojili len fotografickými zábermi z interiérov hradov, zámkov a kostolov ale do knihy špeciálne vytvorili aj atraktívne letecké fotografie a unikátne snímky z tajúplného sveta podzemných banských šácht a štôlní.

Texty informujú čitateľov o histórii mesta, upozorňujú na jeho vzácne pamätihodnosti. Približujú čitateľom unikátne technické pamiatky a slávu Baníckej a Lesníckej akadémie. Okrem mesta, informujú aj o atraktivitách okolitých baníckych obcí o kaštieli vo Sv. Antone i o legendami opradenom vrchu Sitno.

Publikácia Banská Štiavnica – perla slovenských miest predstavuje 28 najvýznamnejších turistických zaujímavosti Banskej Štiavnice a okolia. Obsahuje aj orientačnú mapu mesta a mapu štiavnických tajchov.

Kniha má 64 farebných strán, 215 farebných fotografií, 44 dobových vyobrazení, 17 leteckých snímkov. Obrázky dopĺňajú rozšírené texty. Základné údaje a prehľad histórie.Texty v slovenčine, angličtine, nemčine a maďarčine.