Základy spánkovej medicíny

4.50 

Tomori Z.
Redhammer R.
Donič V. a kolektív
Osveta
1999

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 1319 Kategória:

Táto publikácia patrí svojím obsahom, ale aj rozsahom k prvým publikáciám svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v krajinách východnej Európy. Podáva základné informáície o aktuálnych problémoch súčasnej medicíny, a to o poruchách spánku, ktoré má každý tretí človek, a o poruchách rôznych životných funkcií, ktoré nejakým spôsobom súvisia so spánkom. Veď polovica ľudí nepríjemne chrápe, čím jednak strpčuje život ostatným, jednak si ľahostajne poškodzuje svoje zdravie, pričom ani nevie ako.

Pre multidisciplinárny charakter spánkovek´j medicíny je táto kniha určená nielen poslucháčom medicínskeho štúdia, ale aj pre postgraduálne vzdelávanie rôznych špecialistov, a to pneumológov, kardiológov a pracovníkov ďalších internistických odborov, neurológov, psychiatrov i psychológov, otorinolaryngológov, pediatrov, geriatrov, ako aj praktických a závodných lekárov.

V knihe nájdu užitočné informácie aj strední zdravotnícki pracovníci a pacienti. Informácie z celosvetovej literatúry a aj vlastých skúseností autorv poskytujú cenné rady ako sa zbaviť nepríjemného chrápania či nadmernej únavy spôsobenej nekvalitným spánkom.