Pomsta krstného otca

3.80 

Winegardner Mark
Ikar
2008

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 02/2230 Kategória:

Román Krstný otec od Maria Puza o tajnom svete organizovaného zločinu patrí medzi klasiku, ktorú slovenskému čitateľovi netreba predstavovať. Winegardner úspešne nadväzuje na Puzov mafiánsky „epos“ rodiny Corleoneových. Pomsta krstného otca je druhým dielom tejto ságy.
Michaela Corleoneho, bossa najmocnejšieho zločineckého rodinného klanu v Spojených štátoch, prenasledujú tiene minulosti. Bývalý caporegime Nick Geraci kedysi prinášal klanu najväčšie príjmy najmä z obchodu s narkotikami. Dnes sú mu v pätách nielen vlastní ľudia, pokúšajúci sa ho zlikvidovať, ale aj agenti FBI, ktorých zámery nie sú celkom zrejmé.
Generálny prokurátor Spojených štátov amerických Daniel Brendan Shea, brat mladého charizmatického prezidenta Jamesa Sheu, je ambiciózny človek. Rozhodol sa založiť si povesť na eliminovaní kľúčových postáv organizovaného zločinu.
Carlo Tramonti, boss neworleanskeho syndikátu si predsavzal, že sa generálnemu prokurátorovi pomstí za verejné zneváženie, keď ho v priamom televíznom prenose v putách na rozkaz Sheu naložili do lietadla a deportovali.
Tom Hagen je preto v ťažkej situácii, už len pre svoje postaveniu consigliera írskeho pôvodu v sicílskom prostredí. Ešte zložitejšie však bude preňho vyjednať kompromis, ktorý by odvrátil represívne opatrenia vlády voči organizácii. Pri tejto úlohe, v ktorej jeho najväčším tromfom sú zábery s prezidentom v chúlostivej situácii, sa dostáva do smrteľného nebezpečenstva.
Winegardner vykreslil fascinujúce osobnosti, ktoré bojujú nielen o moc a zisk, ale i o zachovanie bezpečnosti vlastnej rodiny a blízkych. Vo svete, kde sa stierajú hranice medzi verejným a súkromným, medzi zákonom a zločinom