Paper Back

3.90 

Tomáš Straka
POČET STRÁN
87

1 na sklade

Katalógové číslo: 20761 Kategórie: ,

Debutová zbierka Tomáša Straku prináša svojský postoj intelektuála, ktorý sa v dnešnej spoločnosti necíti byť vo svojej koži a ani sa s ňou v konečnom dôsledku stotožniť nechce.
Hľadá cestu „von“, preč z masového mainstreamu a pravidiel, ktoré boli od počiatku nastavené nesprávne. Proti tým, ktorí vytŕčajú o hlavu z davu. A na toto hľadanie pozýva aj čitateľa.

Náčrt revolverov na obálke symbolicky vstrebal perspektívu slova, verša vo funkcii zbrane, avšak samotný názov Paper back neposkytuje skonkrétnenie tematického zamerania.

Zbierka Paper back (2013) je debut básnika Tomáša Straku, ktorý vydal na vlastné náklady – nestojí za ním síce žiadna vydavateľská značka ale mohutné PR, poskytol však sám seba týmto krokom malé nakopnutie: „Je nielen básnikom, ale aj výtvarníkom a zenovým mníchom z Košíc. Je organizátorom a spoluorganizátorom niekoľkých literárnych večerov a čítaní, a snaží sa osobne so svojou tvorbou zoznamovať Česko-Slovensko, rozdelené hlúpymi hranicami,“ ako o sebe sám autor píše. „Je básnikom pera, štetca i písacieho stroja. K množstvu básní vytvára vlastné ilustrácie a recituje aj do živej hudby.“