Labyrint z ruží

4.70 

Titiana Hardie
NOXI
2008

1 na sklade

Katalógové číslo: 9645 Kategórie:

Nevšedný román s mnohovrstvovou zápletkou a vysokým humánnym posolstvom. Prelína sa v ňom viac motívov a v zásade ide o príbeh zo súčasnosti – intelektuálne náročný, filozoficky a historicky podfarbený, zároveň však romantický a vzrušujúco dobrodružný, na jednej strane mystický, na druhej paradoxne otvorený triezvemu materialistickému videniu.

Ústredným motívom je pátranie po tajomnom odkaze, čo zanechal veľký muž, ktorý zomrel na začiatku 17. storočia. Aristokratickej anglickej rodine Staffordovcov, ktorá vlastní záhadný po praslici dedený kľúčik a netuší, že má prístup k vzácnym starým dokumentom, je v hľadaní tohto duchovného pokladu nápomocná senzibilná Lucy Kingová, schopná chápať aj idey modernému svetu cudzie. Jej hlboká zorientovanosť v histórii, filozofii, klasickej literatúre, no i v mytológii a prírodných pohanských náboženstvách, astrológii a numerológii, jej empatia, zanietenosť pre vec, získaná azda až čerstvo transplantovaným srdcom, a v neposlednom rade i klíčiaca výnimočná láska z nej robia osudovo predurčenú, hoci odporcami pravdy ohrozenú adresátku veľkého odkazu pre súčasné netolerantné ľudstvo.

Čítanie knihy si vyžaduje zrelého recipienta – nezaujatého, hĺbavého a rozhľadeného.

Príloha – 36 kartičiek s prvkami tarotu i puzzle, do istej miery pripomínajúcich hľadané pergameny, no zároveň naznačujúcich skryté vnútorné dejové prepojenia – môže byť pre mnohých nevšedným zážitkom navyše, aký nám literatúra bežne neposkytuje.